Z dziećmi.pl

wyjazdy z dziećmi | pomysły na weekned | porady dla podróżujących z dziećmi

Którego dnia Piotruś powiedział – „Mamusiu, chciałbym zrobić miseczkę”. Okazało się, że przypomniały mu się zajęcia z gliny u znajomych w Lublinie w pracowni ceramiki i rękodzieła artystycznego „ŻYWIOŁY ZIEMI”. Byłam bardzo zaskoczona, że po roku nagle mu się to przypomniało i zapragnął kontynuować tę zabawę.

Przemyślałam sprawę i przypomniało mi się, że moja przyjaciółka Marta chodzi na takie zajęcia, kilkakrotnie miałam też przyjemność dostać od niej prezent z gliny. Marta zgodziła się zabrać nas na zajęcia z gliny prowadzone w pracowni FRIENDS na warszawskim Wilanowie. Zabraliśmy ze sobą kolegię Piotrusia – Mikkiego.

Dzieci były bardzo zaangażowane w zajęciach. Mikki bardzo kreatywnie wymyślał co chce zrobić – a to bałwanka, a to kwiatek, a to miseczkę. Piotrusia najbardziej interesowało szlifowanie. Trudno było dzieci wyciągną08042013140ć z zajęć. Obiecałam im, że jeszcze tam pójdziemy, jak naczynia wyschną i będzie można je pomalować. Tym razem pojechali tylko z ciocią Martą. Pomalowali i czekają, aż będą gotowe po szkliwieniu.

Zapewne jeszcze nie raz będzie się nasz Piotruś bawił z gliną. Mimo, że Mamusia jest antytalentem manualnym, a Tatuś ma znacznie większe predyspozycje, zdecydowanie największe zainteresowania artystyczne przejawia syn. Dzielnie mu kibicujemy.

Miski zrobione przez dzieci wyglądają imponująco, sami zobaczcie!

A poniżej zdjęcia z pierwszych warsztatów, które Piotruś tak zapamiętał, że zainspirowały go do kolejnych:

Chcesz opisać swój pomysł na weekend z dzieckiem? Podzielić sie wrażeniami, napisać relację albo poradę?

Opublikuj ją na naszej stronie!

Napisz komentarz